Właściciele firm, kadra zarządzająca i kierownicza chcąc podejmować trafne decyzje biznesowe musi posiadać pełną kontrolę i wiedzę nad procesami zachodzącymi w firmie. Dane gromadzone przez pracowników firmy oraz różnego rodzaju systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem (np. systemy księgowe, systemy typu CRM, ERP), stanowią duży zbiór cennych informacji, który warto, a nawet trzeba wykorzystać. Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta – wykorzystując nowoczesne narzędzia Business Intelligence dashboard. Dzięki temu prawidłowo zaprojektowanemu i skonfigurowanemu narzędziu wystarczy jeden „rzut oka” na ekran i otrzymujemy odpowiedź na pytanie: co w danym momencie dzieje się w firmie?

Business Intelligence

Business Intelligence czyli w skrócie BI to nic innego jak przekształcanie danych firmy w wiedzę, wykorzystywaną później do rozwoju przedsiębiorstwa. Narzędzia BI stają się coraz bardziej popularne i niezbędne do sprawnego zarządzania firmą. Umożliwiają bieżące monitorowanie jej funkcjonowania i przedstawiają dane / informacje w bardzo przystępnej formie. Co istotne, narzędzia BI łączą w sobie możliwości aplikacji oraz pobierane informacje z baz danych – w ten sposób użytkownik otrzymuje możliwość prowadzenia analiz w czasie rzeczywistym, a dzięki temu szybkość reakcji oraz stopień podejmowania prawidłowych decyzji jest wysoki.

Dashboard wykorzystujący narzędzia Business Intelligence można traktować jako zaawansowany, wizualnie przedstawiony za pomocą wykresów raport. Taki sposób prezentacji jest bardziej skuteczny niż standardowe zestawienie liczb, ponieważ użytkownicy zazwyczaj o wiele częściej i mocniej koncentrują się na grafikach niż na tekście, a spersonalizowana prezentacja danych może uwypuklać konkretne informacje w zależności od potrzeb i zaistniałej sytuacji.

Osoby zarządzające firmą, które monitorują procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, korzystają najczęściej z dashboardu strategicznego. Pozwala on na kontrolowanie realizacji celów oraz bardzo szybkie i łatwe sprawdzanie określonych przez siebie wskaźników – najistotniejszych z punktu widzenia firmy. System DataERP posiada elastyczny moduł dashboardu strategicznego, który można dowolnie konfigurować i dostosowywać do potrzeb użytkowników. Najczęściej wykorzystywane, standardowe wskaźniki w systemie do planowania produkcji to: aktualne stany magazynowe, liczba sztuk wyprodukowanych towarów w danym okresie czasu, stopień osiągnięcia dziennych celów produkcyjnych, obłożenie maszyn, aktualny stan zatrudnienia (pracownicy czynni i nieobecni), okresowe zyski przedsiębiorstwa oraz wykresy sprzedaży wybranych produktów.

Jeżeli standardowa konfiguracja dashboardu okaże się niewystarczająca jesteśmy w stanie stworzyć specjalne, indywidualne wskaźniki. Dzięki temu nasze rozwiązanie w pełni spełnia oczekiwania każdej firmy.

Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji na temat funkcjonalności modułu dashboard, czasu oraz kosztów procesu wdrożenia prosimy o kontakt.