CODLAKE main Copy

Profil CODLAKE

 

Nasz zespół posiada bogate, wieloletnie doświadczenie w obszarze aplikacji wspierających działalność sektora finansowego, telekomunikacyjnego, produkcyjnego, logistyki, FMCG oraz wysokich technologii. Dla branży produkcyjnej oferujemy dedykowane rozwiązanie klasy ERP integrujące procesy biznesowe i produkcyjne ze szczególnym naciskiem na planowanie produkcji. 

W ramach usług dla wybranych sektorów świadczymy dedykowane usługi: 

  • utrzymanie aplikacji 
  • rozwój aplikacji 
  • produkcja oprogramowania 
  • analityka biznesowo-techniczna w zakresie projektów informatycznych 
  • konsulting w zakresie architektury rozwiązań IT 
  • konsulting w zakresie aplikacji 
  • wdrożenia systemów 
  • konsulting w zakresie UX w tym architektury informacji, projektowanie graficzne i prototypowanie wizualne 
  • wsparcie inżynierskie 

 

Utrzymanie i rozwój aplikacji  

Usługa utrzymaniowo rozwojowa jest zaprojektowana dla przedsiębiorstw, które ukierunkowane są przede wszystkim na rozwoju swojego biznesu i decydują się na zlecenie części bądź całości produkcji i utrzymania oprogramowana do firmy specjalizującej się w takiej działalności. Codlake oferuje szeroki zakres tego typu usług: od niewielkich korekt oprogramowania, czy jego optymalizacji, aż do kompleksowego projektowania i aktywnego uczestnictwa w cyklu życia aplikacji – realizacja zmian w ramach CR, rozwój produktu, maintenance, helpdesk, dbałość o jakość i staranność wykonywanych prac przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa zarówno w ramach oprogramowania jak i procesów z nim związanych. Wykwalifikowane zespoły specjalistów pracują nad poprawą, optymalizacją i rozwojem aplikacji Klienta. W tym również nad planowaniem struktury systemu i komunikacji z odbiorcą oraz projektowaniem interakcji, tworzeniem makiet i prototypów (komputer, tablet, telefon). 

Jesteśmy w stanie zapewnić bardzo dobrą jakościowo i konkurencyjną cenowo ofertę z elastycznym sposobem rozliczania i opłat za transfer.  

 

Analityka biznesowo-techniczna i konsulting w zakresie architektury i aplikacji IT  

Usługa ta dedykowana jest dla przedsiębiorstw oczekujących opracowania wymagań dla swoich procesów, które następnie zostaną zaimplementowane w aplikacji biznesowej. Ponadto w ramach usług konsultingu zajmujemy się określeniem wymaganej architektury środowisk spełniającej uzgodnione wymagania i założenia. Świadczymy też usługi weryfikacji jakości kodu oprogramowania i jego zabezpieczeń. 

Wsparcie wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej w zakresie różnych systemów operacyjnych, relacyjnych oraz dokumentowych baz danych, jak również wielu serwerów aplikacyjnych oraz technologii BigData i usług analitycznych niezbędnych przy projektowaniu tego typu rozwiązań. 

Posiadamy bardzo bogate doświadczenia w testowaniu oprogramowania ze względu na skalę i złożoność systemów, w których tworzenie byliśmy zaangażowani. Poczynając od testów niskopoziomowych opartych na analizie kodu lub szczegółowych opisów implementacji takich jak: testy jednostkowe, testy pokrycia kodu, poprzez testy modułowe oraz funkcjonalne, a skończywszy na testach end-to-end opartych na analizie wymagań czy przypadków użycia. Testy WhiteBox i BlackBox poszerzamy o testy niefunkcjonalne, weryfikujące: wydajność, stabilność, niezawodność czy odporność systemu. Najczęściej wykorzystujemy do tego ruch generowany przez narzędzia modelujące zachowania użytkowników końcowych. W przypadku testowania systemów, które posiadają interface użytkownika, zwracamy dużą uwagę na testy użyteczności. 

Jesteśmy w stanie zareagować na potrzeby Klienta i zapewnić wsparcie analityków, konsultantów i dedykowanych inżynierów oprogramowania w zakresie rozwoju systemów informatycznych w bardzo szerokim zakresie.  

Nasze kluczowe kompetencje oparte są na doświadczeniu w świadczeniu usług i dostarczaniu produktów bazujących na technologiach Java oraz Microsoft .NET. 

Wykorzystujemy najnowsze trendy na rynku rozwiązań technologii aplikacji webowych oraz core-owych takich jak HTML5, CSS3, jQuery, Spring Framework, Angular, Java JEE, GWT, FLEX i PHP. Oferowane rozwiązania bazują zarówno na tradycyjnych modelach jak i w modelu cloud computing. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu responsywnych aplikacji mobilnych. 

Nasi pracownicy na co dzień w swojej pracy korzystają z języka modelowania UML i wykorzystują uznane wzorce BPMN, XML oraz pracują w najpopularniejszych na rynku technologiach Java, .Net 

Realizujemy przedsięwzięcia zgodnie z własną metodyką bądź na życzenie Klienta zgodnie z metodykami konwencjonalnymi jak np.: PRINCE2, PMBOK, Agile: eXtreme programming, SCRUM, ITIL. 

 

Wdrożenia polskiego systemu ERP 

Nasz dedykowany dział systemów ERP składający się z doświadczonych technologów zajmujących się usprawnianiem procesów produkcyjnych, programistów oraz analityków dedykowanych do branży produkcyjnej wdraża, utrzymuje i stale rozwija nasz system dataERP, który powstał na bazie założeń dopasowanych do realiów rodzimych firm produkcyjnych. 

Rozwiązanie powstało w głównej mierze po to, aby sprostać wymaganiom firm produkcyjnych, jednak dzięki swojej wszechstronności i pełnej konfigurowalności może być dostosowane do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Moduły oprogramowania dataERP zostały tak przemyślane, aby w maksymalny sposób dać możliwość opisania i zintegrowania wszystkich procesów biznesowych firmy. 

DataERP to także pełna mobilność dzięki możliwości obsługi na smartfonach czy tabletach lub przez przeglądarkę WWW. Dzięki kompleksowemu podejściu, nasze oprogramowanie służy pracownikom i kadrze zarządzającej zarówno w biurze, jak i poza nim. 

Unikalną cechą DataERP jest to, że wprost wywodzi się od modułu służącego planowaniu produkcji, który nie może istnieć bez dobrze zorganizowanego magazynu, kontroli nad technologią oraz czasem pracy i wydajnością maszyn i pracowników. Te fundamentalne założenia pozwoliły nam stworzyć program dostosowany do realiów rodzimych firm produkcyjnych, ale dzięki swej elastyczności z powodzeniem jest wdrażany także w innych gałęziach gospodarki. 

Na etapie wdrożenia możemy także modelować ścieżkę pracy użytkownika czy interfejs. Jesteśmy przygotowani na każdą zmianę, aby program był dopasowany do sposobu funkcjonowania specyficzny dla Klienta. 

 

Kadra 

Naszą największą wartością są ludzie, z którymi wspólnie realizujemy ambitne projekty. Nasz zespół składa się z wielu specjalistów, ekspertów rozmaitych technologii i branż. Dzięki tej różnorodności zespoły tworzone na potrzeby nowych projektów charakteryzuje wysoka skuteczność i znakomity potencjał do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. 

Jesteśmy członkiem Grupy Technologicznej Euvic, przez co mamy niemalże nieograniczony dostęp do specjalistów posiadających kompetencje w nawet najbardziej unikalnych technologiach, stąd jesteśmy przekonani, że skutecznie możemy się zmierzyć z najbardziej unikalnymi wyzwaniami aby tylko pomóc uprawnić działanie biznesu naszych Klientów poprzez pełne wsparcie informatyczne.